ماهی تترا نئون

تترا ماهیان اغلب به غیر از برخی شیطنت ها، اکثرا صلح جو هستند آنها جزو ماهیان آب شیرین بوده و حرکت و زندگی در گروه را ترجیح میدهند و عمدتا ماهیان شاداب و پرتحرکی هستند. شاید از تتـرا نئون میتوان به عنوان معروفترین اعضای این گروه نام برد که در ادامه می توانید این ماهی را بیشتر بشناسید. انواع مختلف تترا ها مانند تترا جواهر، تترا نئون، تترای قرمز، تترا پنگوئن، تترا کاردینال، تترا دامن سیاه (بلک ویدو) تترا امپراتور را می توان در ایران یافت و حتی برخی از انواع تتراها را میتوان تکثیر نمود.
خوشبختانه تتـراها ماهیان سازگار و نسبتا مقاومی نیز می باشند و بیشتر آنها با شرایط معمول یک آکواریوم خانگی کنار خواهند آمد.

شرایط نگهداری :

بهترین تانک برای تترا تانک های است که طول انها زیاد باشد و از دکرهای گیاهی و مخفی گاه های گیاهی پوشیده شده باشد.یک اکواریوم پلنت حرفه ای تا یک اکواریوم با انبوه دکرهای گیاهی مصنوعی میتواند مناسب باشد. اکثر تترا ها به نور زیادی احتیاج ندارند و مکان نیمه تاریک را میپسندند که با گیاهان رو ابی می توان این منظره را برایشان محیا ساخت. بهتر است این ماهیان را به صورت گروهی نگهداری کنید و کنار آنها بیشتر ماهی صلح جو نگهداری شود زیرا باله و دم تتراها همیشه در معرض خطر ماهیان گزنده است البته جالب اینجاست بعضی از گونه ها مانند بلک ویدو (تترای دامن سیاه) هم همین خطر را برای سایرین باله بلند ایجاد میکند و گه گاه شاهد شیطنت برخی از تتراها هستیم.
 
 

تتراا

 
1
لطفا بازخورد خود را اینجا بگذاریدx
ماهی تترا نئون
3
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x

منو اصلی