سیچلاید ماهیان

ماهی سیچلاید یکی از انواع ماهی های گوشتخوار بوده که در نمونه های گوناگونی وجود دارد. در کشور ایران اغلب ماهی گوشتخوار سیچلاید را بنا به شکل ظاهری این ماهی  با نام ماهی زندانی می شناسند. ماهی های سیچلاید معمولا به رنگ سفید متمایل به طوسی و رنگ سفید متمایل به زرد البته با خط های راه راهی مشکی رنگ هستند. این نوع ماهی های تزیینی کاملا پرخاشگر بوده و در محوطه آکواریوم فرمانروایی کرده و دیگر ماهیان را مورد اذیت خود قرار می دهند. ماهی گوشتخوار سیچلاید که به نام ماهی زندانی شهرت گرفته از نمونه سیچلاید های آفریقایی می باشد. ماهی سیچلاید پورت آکارا نمونه ای عجیب از ماهیان سیچلاید بوده که در ابتدا رنگ سیاه متمایل به قهوه ای داشته که با گذشت زمان و بزرگ شدن  ماهی رنگ نارنجی، زرد و سبز را به خود می گیرد. آمریکای مرکزی زیستگاه ماهی سیچلاید پورت آکارا بوده و رفتاری کاملا مسالمت آمیز با دیگر ماهی های اطراف خود دارد.

نکته مهم

اگر شما یک آکواریوم آب شیرین دارید و علاقه‌مند به سیچلایدها هستین به شما توصیه می‌کنیم انواع نژادهای سیچلاید  که با هم سازگاری دارند نگهداری کنید. زیرا گاهی درگیری های درون خانوادگی بین ماهی ها منجر به تلفات شدید می شود.

به چه اندازه آکواریومی نیاز دارند؟

فضای مورد نیاز ماهیان به گونه های آنها بستگی دارد ، بزرگترها به مخزن بزرگتری احتیاج دارند. ۳۰ گالن برای بیشتر افراد کافی است ، اما مطمئن شوید که نیاز هر گونه را بررسی کنید. سیکلیدهای کوچک زرد برقی (۳ اینچ) در یک مخزن ۳۰ گالنی خوشحال خواهند شد ، در حالی که سیکلیدهای آبی بزرگتر (۸ اینچ) در یک مخزن ۵۰ گالنی بهتر هستند. از این بعنوان راهنما برای قضاوت در مورد بهترین اندازه مخزن برای گونه های خود استفاده کنید، به یاد داشته باشید که مخزن بزرگ همیشه بهترین است و باعث کاهش تعرض می شود.

ماهی3

2
لطفا بازخورد خود را اینجا بگذاریدx
سیچلاید ماهیان
2
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x

منو اصلی